Направления клиники
Консультации для взрослых Консультации для детей
Инструментальная диагностика Лабораторная диагностика Амбулаторное лечение
Косметология
Диетология Вакцинация
Хирургия одного дня
Акции
Геморрой за раз долой! Лечение геморроя технологией THD (трансанальная геморроидальная деартериализация) за 8 620 грн. 
Подробнее
Лечение храпа! Радиоволновая увулопалатопластика в хирургии одного дня - за 1 560 грн.
Подробнее
PRP-терапия Инновационный метод лечения последствий травм, воспалительных и дистрофических заболеваний всего за 700 грн!
Подробнее

"Життя варте того, аби за нього боротися"

Про фах лікаря Наталія ПРОЦИК мріяла ще з дитинства. Й хоча вибір спеціалізації «онкологія» був значною мірою випадковим, у цій надскладній галузі медицини працює уже 18 років, утримуючи в пріоритеті такі напрями, як мамологія і доброякісні та злоякісні новоутворення шкіри.

Наталіє Любомирівно, наскільки сприятливими сьогодні є прогнози для людей, у яких виявили онкологічні проблеми?

Давати точні прогнози в медицині загалом і в онкології зокрема неможливо. Адже успіх лікування залежить не тільки від майстерності медиків, високоточних технологій, новітніх лікарських препаратів, а значною мірою від психологічної налаштованості пацієнта та його віри в те, що все буде добре.

Підстав для таких сподівань стає дедалі більше. Медицина не стоїть на місці. Навіть за той доволі невеликий проміжок часу, який я працюю у сфері онкології, відбулися кардинальні зміни. Протоколи вдосконалюються і полегшують процес лікування для пацієнтів. Хіміотерапевтичні препарати мають значно менше побічних дій. Радикально змінюються методи проведення операцій. Ще у 2000-х оперативні втручання на молочній залозі були надзвичайно травматичними, бувало, разом із тканиною грудей видаляли частину міжреберних м’язів, що назавжди псувало поставу. Нині проводяться органозбережні операції, які дають змогу видалити самі лише уражені тканини.

Професія лікаря апріорі передбачає безперервне навчання, відточування майстерності, здобуття нових знань. Як вдається
бути в курсі новацій?

Протоколи лікування онкологічних захворювань досить динамічно змінюються. Тож справді, лікареві потрібно постійно вчитися, проходити курси підвищення кваліфікації, відвідувати конференції, особливо міжнародні. Дуже часто від закордонних колег дізнаємося про новинки в діагностиці. Не можна «випадати з обойми» ні на мить, інакше доведеться терміново все надолужувати.

Лікар-онколог повинен бути професіоналом не тільки в операційній чи в консультативному кабінеті, тут не обійтись і без майстерності психолога. Як знаходите аргументи в непрості моменти?

Підібрати правильні слова й переконати пацієнта, що зусилля будуть недаремними, допомагає власний непростий досвід. У 26 років у мене запідозрили онкологічне захворювання, яке загрожувало в перспективі неможливістю мати дітей, понад те – могло лишати мізерні шанси на життя. На щастя, минулося – але саме особисті переживання, розуміння того, що відчуває людина, коли стикається з непростим діагнозом, сьогодні
допомагають мені переконувати пацієнта в необхідності лікування. Особливо коли йдеться про молодих людей, у яких усе життя попереду.

Які випадки з Вашого професійного життя особливо закарбувалися у пам’яті?

На зорі моєї професійної діяльності в мене був пацієнт, віком понад 80 років. На пізній стадії захворювання ми могли допомогти йому хіба що симптоматичною терапією. І ось щоразу, коли він приходив, казав: «Лікарю, ви не хвилюйтеся, адже я живу! І обіцяю, щопроживу ще 5 років. Ви вірите?» А я розуміла,
що шансів на подолання раку він не має…

Попри це він рік у рік вітав мене з усіма святами! Його не стало за 6 чи 7 років, і причиною смерті була не онкологічна хвороба. Це допомогло відчути: ми справді можемо допомагати, хоча б частково, але все ж повертати здоров’я. Зусилля цього варті!

Щире співпереживання пацієнтам не може не позначатися на лікареві. Що стає для вас порятунком від професійного вигорання?

Справді, стурбованість про долю пацієнтів не полишає ніколи. Ти приносиш міркування про те, чи правильно все зробив, додому, навіть спати лягаєш із цими думками… Тож особливої ваги набуває вміння перемикати увагу, аби відпочити й отримати позитивні емоції. Робочий стрес нейтралізую іншим стресом: люблю стрибати з парашутом.

Ще обожнюю тварин, маю своїх домашніх улюбленців і вуличних підопічних, яких підгодовую й лікую. А крім цього, з величезною радістю спілкуюся з малими дітьми: їхня безпосередність відкриває переді мною цілий космос живих неприхованих емоцій.

Журнал Healthy&Happy - журнал про здоров`я та здоровий спосіб життя / рубрика "що скажете, док?" /стр. 6-7/ #3,  1/2019.

Назад
Интернет-службы
Новости медицины
Опросы
  1. Какая информация Вам наиболее интересна?