Направления клиники
Консультации для взрослых Консультации для детей
Инструментальная диагностика Лабораторная диагностика Амбулаторное лечение
Косметология
Диетология Вакцинация
Хирургия одного дня
Акции
Геморрой за раз долой! Лечение геморроя технологией THD (трансанальная геморроидальная деартериализация) за 8 620 грн. 
Подробнее
Лечение храпа! Радиоволновая увулопалатопластика в хирургии одного дня - за 1 560 грн.
Подробнее
PRP-терапия Инновационный метод лечения последствий травм, воспалительных и дистрофических заболеваний всего за 700 грн!
Подробнее

Від себе не втечеш

Рух за здоровий спосіб життя шириться й міцнішає. І дехто почувається вже досить дужим, аби подолати марафон. Але що на це скаже лікар?
Оксана ШЕМЕТЕНКО, спортивний лікар ІІ категорії:

"Гіпертензійний синдром, порушення серцевого ритму та ендокринної системи, дистонії різного рівня – протипоказань дуже багато, тому важливо пройти комплексний медогляд".

Для початку

Якщо раз на тиждень ви бігаєте 16 або 24 км протягом 12 років, у графі «готовність» можна поставити плюс. А коли цим займається ваш друг, а ви йдете на дистанцію, бо «ти ж мужик» – завітайте до лікаря. І не до стоматолога, а до лікаря спортивної медицини. Ніхто не побачить вашої сліпучої посмішки, якщо ви зійдете з дистанції через 500 метрів. Перелік хвороб-протипоказань до марафону лише на пару сторінок коротший за телефонний довідник Бердичева, тож спортивний лікар – єдиний, хто зможе адекватно оцінити готовність усіх систем організму до екстремального навантаження. Усіх, а не тільки опорно-рухової та серцево-судинної. І хоч це й не чемпіонат із поїдання гамбургерів, навіть далека від бігу виразка шлунка цілком може стати непереборною перешкодою на шляху з Марафона до Афін.

Підготовка

Якщо лікар не поставив хрест на ваших марафонських амбіціях, гайда до тренувань. Із другом, який вас втягнув, а краще – з тренером. Зазвичай у початківців є ілюзія, що бігати вміють усі, але неправильна техніка й тактика бігу так само небезпечні, як і функціональна неготовність систем організму. В процесі ви зможете виважено оцінити свої можливості й визначити особисту марафонську дистанцію. Нехай це буде не 42, а 21 або 10,5 км. Для непідготовленої людини й 1,5 кілометра можуть стати серйозним стресом: є випадки зупинки серця від того, що людина пробіглася до автобуса. Тож дотримуйтеся правила двох П: поступово й потроху.

А що довідка? 

Авжеж, потрібна! Тільки не те, що ми звикли називати цим словом, а обґрунтований висновок лікаря спортивної медицини, що оцінює здатність людини переносити навантаження без наслідків. Крім того, він є юридичним документом для організаторів, на підставі якого вони можуть допустити або не допустити до участі в марафоні.

Журнал Healthy&Happy - журнал про здоров`я та здоровий спосіб життя / рубрика "руханка" /стр. 22/ #4,  03/2019.

Назад
Интернет-службы
Новости медицины
Опросы
  1. Какая информация Вам наиболее интересна?