Направления клиники
Консультации для взрослых Консультации для детей
Инструментальная диагностика Лабораторная диагностика Амбулаторное лечение
Косметология
Диетология Вакцинация
Хирургия одного дня
Акции
Геморрой за раз долой! Лечение геморроя технологией THD (трансанальная геморроидальная деартериализация) за 8 620 грн. 
Подробнее
Лечение храпа! Радиоволновая увулопалатопластика в хирургии одного дня - за 1 560 грн.
Подробнее
PRP-терапия Инновационный метод лечения последствий травм, воспалительных и дистрофических заболеваний всего за 700 грн!
Подробнее

Удар по основному інстинкту

Якщо вже генітальному герпесу пощастило захопити нову територію, він квапитися не буде. Вірус терпляче вичікуватиме слушного моменту, аби завдати удару. Доведеться оволодіти мистецтвом контрудару й дати нахабі відсіч.


Галина ГОРДЄЄВА, кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії:

"Аби не познайомитися з генітальним герпесом, треба пам’ятати про радості безпечного сексу та користь особистої гігієни".

Братство герпесів

Генітальний герпес (із грецької «повзучий») – інфекційне захворювання інтимного характеру, бо «подорожує» статевим шляхом. Його збудник – представник сімейства герпесвірусів. Серед восьми відомих типів герпесу наш персонаж значиться під № 2 і з великим відривом поступається в поширеності лише 1-му типу, що проявляється сумнозвісними пухирцями на губах, носі й обличчі. Логічно, що генітальний родич обирає слизові оболонки статевих органів.

ТОП-4 варіантів зараження

Заради власного спокою варто знайти відповідь на запитання, як вірус може потрапити в організм. Пропонуємо найактуальніші способи вторгнення:

1. горизонтальний – при цьому лежати не обов’язково, достатньо, аби секс був незахищений, а один із партнерів мав вірус. Також можливе інфікування під час орогенітальних контактів зі слизових оболонок рота, носа. В такому разі мешканцем інтимної зони може стати герпес 1-го типу;

2. вертикальний – від матері до дитини через плаценту, якщо зараження відбулося протягом вагітності, а якщо мама була хвора раніше, вірус може передатися під час пологів. У будь-якому разі під загрозою опиняється нервова тканина малюка;

3. аутоінокуляційний (самозараження) – перенесення вірусу, приміром, з обличчя на статеві органи;

4. побутовий – є ризик, що нехтування гігієною органів продовження роду дасться взнаки, й вірус залюбки перекочує до нового господаря через інфіковані речі.

Раптове пробудження

Варто впустити непроханого гостя в організм і... назад його вже не виштовхати. Відтепер вірус міцно триматиметься за нервові клітини в очікуванні свого зіркового часу. Скажімо, коли імунітет господаря дасть слабину. Серед інших активаторів: 

захворювання, що передаються статевим шляхом;
ГРВІ;
будь-які запальні процеси в організмі;
гормональні порушення;
переохолодження чи перегрів;
хронічні стреси.

Швидка ідентифікація 

Сила бойового духу генітального герпесу індивідуальна. У найкращому випадку людина – лише носій, що й не підозрює про мікроскопічного співмешканця й безсимптомні хвороботворні процеси. У гіршому варіанті, який буває значно частіше, вірус дається взнаки й проявляється пухирцевими висипами в інтимній зоні. Крім цього, герпес сприяє збільшенню пахових лімфатичних вузлів, набряклості статевих органів, слабкості, підвищенню температури тіла. Й усе це – під супровід нестерпного болю, печіння, горіння, свербіння.

Внаслідок цього сидіти, ходити до туалету й навіть спати спокійно вже не виходить. І тільки коли пухирці луснуть, а ранки після цього загояться, людина зможе видихнути з полегшенням. Щоправда, це може тривати місяць. Хто згоден на такі тортури?

Дія на випередження

Украй важливо звернутися до лікаря в перші дні появи пухирців. По-перше, спеціаліст призначить аналіз, щоб упевнитися, що це справді генітальний герпес. По-друге, він одразу складе дієвий план лікування. На щастя, нині в арсеналі протигерпетичних засобів ціла купа ефективних препаратів. А оскільки герпес любить слабкий імунітет, варто подбати і про його міць. Комплексне лікування значно скоротить терміни мук і послабить ступінь їх тяжкості. До речі, шанувальників методу під назвою «якось минеться» попереджаємо: є ризик переживати рецидиви не раз на рік, а раз на місяць. 

Правила безпеки

Відсутність вірусу краща за його наявність, тому варто:
контролювати жагу до кохання, уникаючи випадкових інтимних зв’язків;
убезпечувати себе від зараження надійними методами контрацепції, зокрема презервативом;
дотримуватися правил інтимної гігієни;
раз на рік навідуватися до кабінету уролога чи гінеколога.

ЦИФРА

90 % населення земної кулі заражені вірусом герпесу, на щастя, 1-го типу. 

Журнал Healthy&Happy - журнал про здоров`я та здоровий спосіб життя / рубрика "здоров'я: рішення" /стр. 20-21/ #4,  03/2019.

Назад
Интернет-службы
Новости медицины
Опросы
  1. Какая информация Вам наиболее интересна?