Направления клиники
Консультации для взрослых Консультации для детей
Инструментальная диагностика Лабораторная диагностика Амбулаторное лечение
Косметология
Диетология Вакцинация
Хирургия одного дня
Акции
Геморрой за раз долой! Лечение геморроя технологией THD (трансанальная геморроидальная деартериализация) за 8 620 грн. 
Подробнее
Лечение храпа! Радиоволновая увулопалатопластика в хирургии одного дня - за 1 560 грн.
Подробнее
PRP-терапия Инновационный метод лечения последствий травм, воспалительных и дистрофических заболеваний всего за 700 грн!
Подробнее

«Не можна йти за модою у призначенні ліків»

Бути чоловічим лікарем – означає постійно мати справу з делікатними моментами у житті представників сильної статі. Однак Олександр ПЕРШУКОВ не боїться труднощів. Його впевненість підкріплена незліченною кількістю годин, проведених у медичній бібліотеці та за хірургічним столом. І це не єдині складові віртуозної лікарської майстерності.

Олександре Івановичу, в медицині Ви вже понад 40 років – якими були перші кроки?

Вибір медичного вишу був продиктований обізнаністю в природничих науках – біології, хімії, фізиці. Й навчатися було цікаво, допомагав юнацький азарт. Анатомічний театр мене не лякав, операційні – також. Починаючи з ІІІ курсу ми з одногрупником двічі на тиждень ходили ночами до хірургічних відділень у лікарні, аби дивитися, допомагати, набувати досвіду. Звісно, втомлювалися – зате як зранку смакував простий чай зі скибкою хліба з сіллю в лікарняній їдальні! Інтернатуру я обрав за напрямом «хірургія», і за рік навчання в моєму доробку була 71 повноцінна операція, без урахування дрібних хірургічних корекцій.

Нині Ваша спеціалізація – чоловічі проблеми. Чим Вас привабила саме урологія?

Паралельно з навчанням я працював медбратом у лікарні, де загальними улюбленцями були урологи – веселі, дотепні, компанійські. Тож не виключаю, що саме тому і я вирішив долучитися до цього фаху. Вступив до ординатури в Інститут урології, там і захистив дисертацію. Вона була присвячена відновленню статевої функції після серйозних травм. Це дуже важливий момент, адже зазвичай складних травм зазнавали молоді чоловіки – шахтарі, хлопці, які потрапили в ДТП. Загалом в інституті пропрацював 18 років.

Чи виправдалося перше враження від урологів?

Радше, довелося переконатися в очевидній істині – всі люди різні. Тоді мені просто пощастило зустріти працелюбних, приємних людей із хорошим почуттям гумору. Тонким почуттям гумору! Не терплю напівпристойних анекдотів, пов’язаних із професією уролога.

Я переконаний, що виносити будь-яку інформацію за стіни кабінету, а тим паче жартувати на цю тему – неприпустимо. Навіть привітна усмішка не завжди доречна – бережи Боже, щоб пацієнт не витлумачив її як насмішку. Людям і так непросто пояснити, що саме їх непокоїть – ситуації бувають делікатні, не всі мають медичну освіту, щоб чітко описати проблему. Або ж пацієнт уже встиг начитатися в інтернеті й заплутатися в медичній термінології.

А у всесвітній мережі можна прочитати що завгодно…

Я переконався у цьому на власному досвіді. Працюючи над монографією про невиправданість травматичних хірургічних втручань при варикоцеле у хлопчиків протягом багатьох років, зрозумів, що в науковій літературі чимало підтасовок. Наприклад, один автор припускає: можна оперувати, а можна не оперувати.

За кільканадцять років другий автор теоретизує: можна робити, можна не робити, але якщо робити, то можна у різний спосіб. Третій автор аналізує: перший цікавився, другий окреслив напрями, я вважаю, що найкращий метод – такий! Зрештою, минає 30–40 років, і з’являється публікація, де написано: перший, другий і третій автори переконливо довели, що потрібно робити саме ось так! Доки не бачиш першоджерел, все видається правдоподібним. Однак нічого не можна сприймати на віру. Де тільки не доводилося шукати примірники, яких тільки пригод не траплялося зі мною в пошуках книг – там їх миші з’їли, там – гарячою водою залило…

Ви спираєтеся лише на перевірені дані?

Звісно. Не можна йти за модою, призначати ліки, тому що вони в усіх на вустах. Не всі вони мають доведену ефективність. Наприклад, певний час я уважно вивчав книги ХІХ ст. з фармакогнозії (це наука, що вивчає лікарські речовини рослинного чи тваринного походження). Було цікаво, адже колись не було антибіотиків, знеболювальних та інших сучасних препаратів, але ж людей якось лікували! Потенціал рослин вивчався тоді дуже ретельно. І якщо в ХІХ ст. вчені довели, що якась травичка не ефективна – то чого б вона стала ефективною в ХХІ ст.? Такі твердження, звісно, викликають сумнів.

Уже близько року Ви працюєте в Healthy&Happy. Які враження від співпраці?

Чудові – завдяки прекрасному колективу!

Журнал Healthy&Happy - журнал про здоров`я та здоровий спосіб життя / рубрика "що скажете, док?" /стр. 6-7/ #2,  11/2018.

Назад
Интернет-службы
Новости медицины
Опросы
  1. Какая информация Вам наиболее интересна?