Направления клиники
Консультации для взрослых Консультации для детей
Инструментальная диагностика Лабораторная диагностика Амбулаторное лечение
Косметология
Диетология Вакцинация
Хирургия одного дня
Акции
Геморрой за раз долой! Лечение геморроя технологией THD (трансанальная геморроидальная деартериализация) за 8 620 грн. 
Подробнее
Лечение храпа! Радиоволновая увулопалатопластика в хирургии одного дня - за 1 560 грн.
Подробнее
PRP-терапия Инновационный метод лечения последствий травм, воспалительных и дистрофических заболеваний всего за 700 грн!
Подробнее

50 відтінків зеленого

Бежевий, білий, жовтий, зелений… Ні, це не трендова палітра фешн-індустрії, це колір слизу, що під час застуди тече з носа. Найнебезпечніший – зелений. Звідки забарвлення?
Віктор МАКАРЕНКО, лікар-отоларинголог вищої категорії:

"Виділення з носа – цілком прийнятне явище при ГРВІ чи алергії. Головне – не дозволити інфекції призвести до ускладнень і кольорових перетворень".

Прозорі та жовті

Підвищення температури, слабкість і потоки прозорих чи напівпрозорих виділень із носа – цілком нормальна реакція організму на вторгнення інфекції. Вірусні риніти й синусити, як і алергічний нежить, – зразок безколірних шмарклів. У процесі боротьби з агресором виділення можуть набувати жовтого відтінку. Без паніки! Це означає лише те, що бойові дії імунної системи ввійшли в активну фазу, й загиблі мікроорганізми разом із лейкоцитами та лімфоцитами пофарбували виділення на свій манер.

Зелені й підступні

«Винуватицею» такого забарвлення є мієлопероксидаза зелена – фермент, який приходить на допомогу імунній системі, а конкретніше її спецназу в боротьбі з бактеріями – нейтрофілам. Коли загін солдатів-нейтрофілів на чолі з мієлопероксидазою вступають у бій, виробляються елементи заліза, які, окислюючись, фарбують слиз у всі відтінки зеленого. Тож сам по собі зелений колір – не привід бити на сполох і ковтати антибіотики. Краще вдатися до допомоги сольових розчинів і проконсультуватись у досвідченого отоларинголога.  

Густі та небезпечні

Лякати має не зелений колір слизу, а його комбінація із загущенням виділень. Серед причин – невчасне чи неефективне лікування нежитю, порушення дренажу і вентиляції при носових синуситах, запуск у носових пазухах гнійного процесу. Це вже справді небезпечно. Бо серйозне запалення в носі може дати ускладнення на інші ЛОР-органи й навіть дістатися свята святих – мозку. 

Форма має значення

За результатами незвичного дослідження з’ясувалося, що люди з мініатюрними носиками частіше потерпають від нежитю, аніж володарі масивних носів у формі картоплини.

Журнал Healthy&Happy - журнал про здоров`я та здоровий спосіб життя / рубрика "дурнуватих питань не буває" /стр. 19/ #4,  03/2019.

Назад
Интернет-службы
Новости медицины
Опросы
  1. Какая информация Вам наиболее интересна?